Galeria / Rok 2014 / Odpust

W niedzielę 31 sierpnia 2014 roku (tradycyjnie w pierwszą niedzielę po św. Augustynie, przypadającym 28 sierpnia), w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach odbyła się Uroczystość Odpustowa. Główne obchody miały miejsce podczas Sumy Odpustowej o godzinie 12:00 przy ołtarzu polowym. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył J. E. ks. bp Krzysztof Wętkowski. Tegoroczna Uroczystość Odpustowa była szczególna ze względu na fakt, że w 2014 roku przypada 40 rocznica koronacji Łaskami Słynącego Wizerunku Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach.

Tradycyjnie w uroczystości wzięli udział nasi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawnicach, a także z jednostek OSP z parafii kawnickiej: z Kraśnicy, Rosochy i Węglewa. Przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji jednostek OSP rozpoczął się o godzinie 11:45 spod remizy OSP do Sanktuarium. Na czele przemarszu nie mogło oczywiście zabraknąć naszej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawnicach pod kierownictwem Zbigniewa Żarczyńskiego. Następnie spod kościoła w kierunku ołtarza polowego wyruszył korowód procesyjny, w którym strażacy nieśli obraz Matki Bożej Pocieszenia. Nasza orkiestra dęta swą grą oraz chór parafialny swym śpiewem uświetnili przebieg liturgii. Na zakończenie orszak procesyjny udał się do kościoła, gdzie ks. bp udzielił błogosławieństwa. Po mszy poczty sztandarowe i delegacje jednostek OSP z orkiestrą dętą na czele przemaszerowały pod remizę, w której ks. bp poświęcił nowo wyremontowany garaż oraz złożył wpis w kronice OSP Kawnice.

Odpust 2014