Galeria / Rok 2014 / Dożynki Gminno-Parafialne

W dniu 24 sierpnia w Kraśnicy odbyły się gminno-parafialne dożynki. Obchody rozpoczęły się przemarszem barwnego korowodu. Następnie ks. proboszcz Piotr Ziółkowski z Kawnickiego Sanktuarium odprawił mszę świętą dziękczynną za zebrane plony. Po mszy odbyło się tradycyjne dzielenie chleba oraz rozstrzygnięcie konkursu wieńców dożynkowych, w którym wieniec wykonany przez mieszkańców Kawnic zajął 3 miejsce. Jak co roku, w dożynkach udział wzięła również Ochotnicza Straż Pożarna w Kawnicach. Obecny był nasz poczet sztandarowy oraz delegacja z Prezesem Mariuszem Majewskim na czele. Całość imprezy uświetniły występy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawnicach pod batutą Zbigniewa Żarczyńskiego, która przewodziła przemarszowi korowodu oraz przygrywała podczas liturgii oraz Zespołu Muzycznego z Kawnic w składzie: Jan Sędziak, Wojciech Grzechowiak, Waldemar Michalak i Artur Marzec, który wykonał przepiękne pieśni i zachwycił wszystkich obecnych.

Dożynki Gminno-Parafialne 2014