Galeria / Rok 2014 / Dzień Strażaka - powiatowe obchody

W dniu 11 maja 2014 roku odbyły się Miejsko-Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, na które druhów z powiatu konińskiego zaprosili: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Ziemskiego Związku OSP RP w Koninie oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatu Grodzkiego Związku OSP RP w Koninie.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12:30 przemarszem z placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koninie do Kościoła Św. Bartłomieja. Po Mszy Św. nastapił przemarsz na Plac Wolności w Koninie, na którym odbyło się uroczyste wręczenie awansów, medali i odznaczeń zasłużonym druhom. Następnie młodzież z konińskich szkół zaprezentowała się w mustrze paradnej. Po mustrze odbył się koncert orkiestr dętych, w którym wzięła udział także Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawnicach pod batutą Zbigniewa Żarczyńskiego. Po koncercie strażacy z PSP w Koninie zaprezentowali pokaz samoratownictwa z balkonu z wysokości 18 metrów, gaszenie płonącego oleju oraz ćwiczenia z ratownictwa wodnego.

Na zakończenie obchodów odbył się festyn na konińskich bulwarach, podczas którego była możliwość wypróbowania swych sił na ścianie wspinaczkowej oraz udzielania pierwszej pomocy. Dla najmłodszych zorganizowano strażacki tor przeszkód. Każdy przybyły na obchody mógł posilić się pyszną grochówką z kuchni polowej.

Dzień Strażaka 2014 - powiatowe obchody.