Galeria / Rok 2015 / 11 Listopada - Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2015 roku w Kawnicach odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości, podczas których uczczona została pamięć wszystkich tych, dzięki którym nasza ojczyzna - Polska, odzyskała niepodległość.

Gospodarzem obchodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Kawnicach. Obchody rozpoczęły się o godzinie 14:50 przemarszem spod remizy OSP Kawnice pocztów sztandarowych jednostek OSP, strażaków oraz gości do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach, w którym o godzinie 15:00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji Narodu, którą prowadził ks. proboszcz Piotr Ziółkowski. Na czele przemarszu nie mogło oczywiście zabraknąć naszej Orkiestry Dętej OSP Kawnice pod batutą Zbigniewa Żarczyńskiego, która uświetniła również przebieg Mszy Świętej.

Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz na skwerek pod pomnik Ku Czci Poległych I Zasłużonych Ziemi Kawnickiej, pod którym dwie delegacje złożyły kwiaty. Delegacja lokalnej społeczności w składzie: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kawnicach - pani Halina Warzychowska, Sołtys Sołectwa Kawnice - pan Jerzy Modelski, Proposzcz Parafii Kawnice ks. Piotr Ziółkowski. Delegacja samorządu w składzie: Burmistrz Goliny - pan Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie - pani Urszula Furmaniak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Golinie - pan Mariusz Majewski. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem nastapiło odprowadzenie pocztów sztandarowych jednostek OSP, a następnie uczestnicy obchodów udali się do remizy OSP Kawnice na Wieczornicę, spektakl przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kawnicach, obrazujący dzieje naszej ojczyzny na przełomie wieków, od utraty niepodległości po jej odzyskanie. Spektakl nosił tytuł "Pociąg Do Wolności". Przed występem uczniów Orkiestra Dęta OSP Kawnice odegrała kilka pieśni patriotycznych. I orkiestra i uczniowie za swoję występy otrzymali od widzów gromkie brawa. Dla uczestników Wieczornicy przygotowane zostały słodycze, owoce, ciasto, gorące i zimne napoje.

Święto Niepodległości 2015

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Copyright © OSP Kawnice