Galeria / Rok 2016 / Odpust

W niedzielę 4 września 2016 roku w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach odbyła się Uroczystość Odpustowa. Główne obchody miały miejsce podczas Sumy Odpustowej o godzinie 12:00 przy ołtarzu polowym. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył wikariusz generalny archidiecezji gnieźnieńskiej ks. bp. Krzysztof Wętkowski.

Nie mogło być inaczej, w uroczystości wzięli udział nasi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawnicach, a także z jednostek OSP z parafii kawnickiej: z Kraśnicy, Rosochy i Węglewa. Przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji jednostek OSP rozpoczął się o godzinie 11:45 spod remizy OSP do Sanktuarium. Poczty sztandarowe i delegacje jednostek OSP poprowadził Komendant Gminny ZOSP RP w Golinie druh Hubert Podlesiński. Na czele przemarszu nie mogło oczywiście zabraknąć naszej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawnicach. Następnie spod kościoła w kierunku ołtarza polowego wyruszył korowód procesyjny, w którym strażacy nieśli obraz Matki Bożej Pocieszenia. Nasza orkiestra dęta swą grą oraz chór parafialny Consolare swym śpiewem uświetnili przebieg liturgii. Na zakończenie orszak procesyjny udał się do kościoła, gdzie ks. bp. udzielił błogosławieństwa. Po mszy poczty sztandarowe i delegacje jednostek OSP z orkiestrą dętą na czele przemaszerowały pod remizę kończąc udział w obchodach.

Odpust 2016