Galeria / Rok 2016 / 11 Listopada - Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2016 roku w Kawnicach odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości, podczas których uczczona została pamięć wszystkich tych, dzięki którym nasza ojczyzna - Polska, odzyskała niepodległość.

Gospodarzem obchodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Kawnicach. Obchody rozpoczęły się o godzinie 14:50 przemarszem spod remizy OSP Kawnice pocztów sztandarowych jednostek OSP, strażaków oraz gości do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach, w którym o godzinie 15:00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji Narodu. Mszę Świętą celebrował ks. Ryszard Maślanka. Na czele przemarszu nie mogło oczywiście zabraknąć naszej Orkiestry Dętej OSP Kawnice, która uświetniła również przebieg Mszy Świętej.

Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz na skwerek pod pomnik Ku Czci Poległych I Zasłużonych Ziemi Kawnickiej, pod którym delagacja przedstawicieli samorządu i społeczności lokalnej złożyła kwiaty w składzie: Burmistrz Goliny - pan Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie - pani Urszula Furmaniak, Sołtys Sołectwa Kawnice - pan Jerzy Modelski. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem nastapiło odprowadzenie pocztów sztandarowych jednostek OSP, a następnie uczestnicy obchodów udali się do remizy OSP Kawnice na Wieczornicę, spektakl przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kawnicach, obrazujący dzieje naszej ojczyzny na przełomie wieków, od utraty niepodległości po jej odzyskanie. Uczniowie za swoję występy otrzymali od widzów gromkie brawa.

Święto Niepodległości 2016

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Copyright © OSP Kawnice